Võrkaiad

Võrkaiad

Võrkaiad on tehtud tsingitud traadist ja on kas kokku keevitatud ( keevisvõrgud) või kokku punutud (punutud võrgud).

Põhiliselt leiab võrkaed kasutamist kruntide vahepiirete ehitamisel ja suuremate lao- ja tööstushoonete perimeetrite piiramisel.

Võrkaia eeliseks võrreldes teiste piiretega on kiirem paigaldus, ilmastikukindlus ja soodsam lõpphind, samas ei paku võrkaed eraldatust ja ei kaitse müra eest, samuti ei kannata võrkaed üleronimist. Viimaste talvede lumerohkus on näidanud, et võrkaed ei talu suurt lumekoormust – lume raskus võib võrku venitada või lõhkuda võrgu kinnitusi, sel juhul tuleks kevadel võrkaed pingutustangidega uuesti üle pingutada, halvemal juhul osa võrku asendada.

Siinkohal tasub tähele panna, et mida väiksem on võrgusilm ja mida suurema diameetriga traat, seda tugevam on võrkaed. Võrgutraadi diameeter on tavaliselt 1,8-3mm, võrgusilma suurus 50x50mm- 75x100mm ja 50x100mm. Keevisvõrgu kõrgus 1000mm- 2500mm. 

Aiapostid, mida võrkaia puhul kasutatakse, on diameeteriga 38mm-70mm. Mida suurema diameetriga aiaposte kasutada ja mida väiksema vahemaaga aiapostid paigaldada, seda jäigem jääb piirdeaed.

Võrkaedadest paigaldame ja müüme punutud, keevis- ja paneelvõrkaedasid. Võimalik on valida kahe erineva viimistluse vahel – kuumtsingitud või pvc kattega (roheline).